Narzekasz?

marzec 2009

04. marca

Poczta zgubi, kurier oszuka

Niewinnie surfując po internecie w poszukiwaniu dobrej i taniej firmy kurierskiej natknąłem się na zaskakująco wysokie ceny. 200zł za pół kilową przesyłkę to jak dla mnie okropnie drogo! A oprócz tego dowiedziałem się, że kurierzy oszukują! I teraz dylemat: czy wysłać pocztą i czekać aż łaskawie dostarczą, czy iść do kuriera, któremu wcale nie zależy na dostarczeniu Twojej przesyłki?

kategoria: Codzienne życie; autor: PiotreX

grudzień 2008

22. grudn.

Kupuj w AMOKU

Zapraszamy do nowej sieci sklepów wszechbranżowych AMOK. Kupowanie gwiazdkowych prezentów nigdy nie było tak szalone! Tylko u nas Kałasznikow stoi na półce obok pluszowych misiów, a kolejki są tylko dla wchodzących. Z nami osiągniesz nirwanę zakupów. Szał wydawania pieniędzy nigdy nie stał na tak wysokim poziomie!

kategoria: Codzienne życie; autor: PiotreX

listopad 2008

28. listop.

Jedna małpa mówi!

Czy masz wrażenie, że ludzie Cię nie słuchają? Czy za każdym razem jak zaczynasz coś mówić, kto inny w tym momencie ma coś dużo bardziej ważnego do powiedzenia? Jesteś pacyfistą ale mimo to masz ochotę wyjechać komuś z dyńki? Kup MEGAFON!

kategoria: Codzienne życie; autor: PiotreX
21. listop.

Blogowanie firmowe

Chcieliśmy - to mamy! Blogowanie trafiło nie tylko pod strzechy, ale co gorsza pod korporacyjne skrzydła prężnie rozwijających się biznesów. Niestety, jest to teraz po prostu modne i każdemu wypada. Co za tym idzie - każdy potrzebuje firmowego blogaska.

kategoria: blogsfera; autor: Puck

październik 2008

29. paźdz.

Negatywny autobus?

Już nie pierwszy raz jadąc środkiem komunikacji (nie tylko)miejskiej i napotykam ludzi, którzy chcą się dzielić swoją muzyka ze współpodróżnymi. Niewiele przesadzę pisząc, że za każdym razem bolała mnie od tego głowa.

kategoria: Codzienne życie; autor: PiotreX
17. paźdz.

Elminster kontra projekty

Kiedy moja drużyna po raz pierwszy wyszła z Candlekeep i z przydrożnych krzaków wyskoczył na nich Elminster (sic!) nie spodziewałem się, że zainicjuje to szereg niekontrolowanych wydarzeń. Baldur’s Gate było bardzo porywającą i jedyną w swoim rodzaju grą, a ja byłem bodajże w podstawówce, ale gdy moja drużyna dotarła już do upragnionego wielkiego miasta, gdzie gra miała mieć swój finał, okazało się, że nie da rady. Miasto było zbyt zagmatwane jak na mój malutki móżdżek i porzuciłem tę grę. Jakiś czas później zasiadłem do BG2, które niestety zaczynało się w mieście jeszcze większym niż Wrota Baldura w pierwszej odsłonie gry, mianowicie Athkatla, i tym razem nie minęło pół godziny jak się poddałem. Miasto oczywiście było jeszcze większe i pokręcone. Chciałem przez to powiedzieć, że im większy pomysł, im większy projekt, tym łatwiej go porzucić. Co więc zrobić, żeby wszystko się nie rozsypało? Postaram się to pokazać.

kategoria: Organizacja; autor: PiotreX

grudzień 2006

30. grudn.

42 okrążenie

Pojechałem do Carrefoura. Standardowa misja typu "zdobycie produktów spożywczych". Nic prostszego. I co? Znowu zostałem klientem Castoramy

kategoria: Codzienne życie; autor: Nikita
20. grudn.

The PoczteX Plague

Chciałem napisać Plagiat, ale nie chciało mi się sięgać po słownik. Chociaż sprawa jest poważna, to ja zaczynam niepoważnie, bo czuję, że jestem właśnie tak traktowany przez jedną z największych firm w Polsce, która ma nawet swój bank...

kategoria: Codzienne życie; autor: PiotreX
19. grudn.

Człowieku, poważnym bądź

Ludzi niepoważnych spotkać można na każdym kroku. Są w metrze i autobusach, w kioskach i restauracjach, w górach i nad morzem, w kraju i zagranicą, w lodówce i na parapecie. Wszystkich łączy podejście do spraw życia codziennego. Pozwólcie, że przedstawię typ człowieka niepoważnego, znany też jako "leję na to, bo to nie moja sprawa, acz chęci to ja mam ogromne"

kategoria: Codzienne życie; autor: Nikita
08. grudn.

Bajka o rozporku

Wszyscy trąbią o jakiegoś kolesia rozporku. To nie do pomyślenia! Jak można takie rzeczy puszczać w telewizji? Przecież dzieci to oglądają, a temat niemalże zahacza o pornografię.

kategoria: Media; autor: PiotreX

październik 2006

23. paźdz.

Coming soon

Jesteśmy na granicy szaleństwa! POLItycy mogliby się uczyć od uczniów POLItechniki Warszawskiej jak dyskutować i skutecznie przekonywać! Jak ja wiem więcej o dyskutowaniu niż niektóre Gadające Głowy no to proszę Was... Może zatem zmienimy jedno POLI na POLLY? A tak w ogóle, to gdzieś na Florydzie jeszcze liczą głosy. Tak, tak, nas też to czeka, czyli wielkie polskie "coming soon".

kategoria: Na wszystko; autor: PiotreX

wrzesień 2006

28. wrześ.

To jest już koniec, nie ma już PiS

Takiego scenariusza, jaki oferuje nam codzienność, nikt by nie wymyślił. To, co dzieje się na polskiej scenie politycznej, woła o pomstę do nieba. Wiem, że wszyscy teraz o tym mówią, ale ja też dodam coś od siebie. Wkurza mnie zaistniała sytuacja, więc sobie ponarzekam.

kategoria: polityka; autor: Nikita
03. wrześ.

Nadużycia Wikipedii

Czy nie wkurza Was jak ktoś rzuca wszędzie linkami do Wikipedii? Mnie owszem.

kategoria: internet; autor: PiotreX

sierpień 2006

17. sierp.

Antyreklama

Ja nie rozumiem co tu się dzieje. Nie ma mnie kilka dni a tu już, musieli coś popieprzyć.

kategoria: Klasyczne narzekanie; autor: PiotreX
15. sierp.

Komercha

W dzisiejszych czasach trudno przejść ulicą nie spotykając po drodze Ajaxu. Piękny, niesamowity, robi wszystko i jest najlepszy. No a poza tym używa go Twoje regionalne Koło Gospodyń Domowych. Niestety – otaczają nas ze wszystkich stron i nie ma sposobu na obronę – reklamy. To one kreują nasz świat.

kategoria: internet; autor: Puck
12. sierp.

Get a job!

Muszę napisać, bo mnie boli. Praca, zarobki, doświadczenie zawodowe, radzenie sobie w życiu i tak dalej. Chyba mnie ten temat ominął, albo żyję na specjalnych przywilejach.

kategoria: Codzienne życie; autor: Puck
07. sierp.

Wściekła krowa czyli temat zastępczy

Wielka burza nad Polską i dosłownie i w przenośni, bo deszcz pada od trzech dni z przerwami, i również od mniej więcej tego czasu wiadomo conieco o Delegacie. Sensacyjna wiadomość doprawdy, bo może coś da się jeszcze zrobić z tegorocznych plonów, ale też możliwe że z powodu takiej ilości deszczu (wczoraj w Warszawie 38cm spadło) roślinki pogniją.

kategoria: Media; autor: PiotreX

lipiec 2006

19. lipca

Fototuryści

Fotografia cyfrowa, nie ukrywajmy, wniosła dużo świeżości i nowych technik i nowych sposobów robienia zdjęć. Niestety niektóre z nich są niekorzystne dla funkcjonowania ogółu. Chciałbym również ponarzekać na zachowanie pozostałych turystów wobec, obejmując szerokim ramieniem, ludzi robiących zdjęcia.

kategoria: Codzienne życie; autor: PiotreX

czerwiec 2006

17. czerw.

Rezolucja

Myślę, że większość Polaków oglądających bądź słuchających dziś jakiekolwiek wiadomości oprócz przypomnienia nam o wczorajszej przegranej i zapewnieniom trenera, że nie podaje się do dymisji, dowiedziała się również, że w Polsce mają miejsce „wzrost nietolerancji powodowanej rasizmem, ksenofobią, antysemityzmem i homofobią”. Ciekawe, co?

kategoria: polityka; autor: PiotreX
12. czerw.

W obronie boksera

I znów wścibskie oczka reporterów gazet brukowych zaświeciły się żarem sensacji. Znana i szanowana polska porównywarka kolorów bielizny - mokaut.pl - została oskarżona o nielegalne wykorzystywanie zwierząt futerkowych do celów politycznych. Specjalnie powołana komisja śledcza przeprowadziła dochodzenie, w toku którego okazali winę mokaut.pl. Postanowiliśmy jednak zbadać całą sytuację.

kategoria: internet; autor: Puck

maj 2006

08. maja

Licencja komentatora

Buzzword "webdwazero" przyniósł ze sobą pewne modele, z pozoru bardzo pozytywne. Wśród nich jest inny buzzword - 'community'. I własnie ta społeczność w serwisie nowej ery ma mieć możliwość wyrażania swojej opinii. Głównie przez komentarze, rzecz jasna. Niestety ciemne społeczeństwo nie dorosło do tego, żeby z nich korzystać. Trzeba je więc nauczyć.

kategoria: blogsfera; autor: Puck
05. maja

"A Fire In The Sky"

Słyszałem dziś konwersację dość krótką między panem i panią. Natychmiast wpadł mi do głowy tekst pewnego super hitu hard rockowego. "Smoke on the water... A fire in the sky..." Dość luźne skojarzenie, nieprawdaż? Ale, ale... Jeszcze nie powiedziałem, o czym rozmawiali. Brzmiało to mniej więcej tak:

kategoria: Codzienne życie; autor: PiotreX
03. maja

Pierwsze pół prawdy o Narzekasz?

Pytania padały od samego początku. My zaprzeczaliśmy. Ludzie starali się nas rozgryźć, ale bezskutecznie. Niestety w końcu e-lustracja przyniosła skutki i zostaliśmy zdemaskowani! Zapraszamy więc z wycieczką po redakcji ,,Narzekasz?''

kategoria: web20; autor: Puck

kwiecień 2006

29. kwiet.

Hello czyli jak sje mash

Kawałek ten dedykuję wszystkim tłumaczom polskich list dialogowych w amerykańskich filmach. Z tego miejsca chciałbym jeszcze przekazać serdeczne WTF pani przewodniczącej KRRiT i pozdrowić widzów oglądających nas na platformie cyfrowego Polszmatu.

kategoria: Codzienne życie; autor: Puck
28. kwiet.

"Różowe Chomiki"

W noc czarownic, dnia 28. kwietnia tuż przed północą, polska blogowa opozycja zebrała się aby omówić ważną kwestię przedterminowych wyborów na prawie designera roku.

kategoria: blogsfera; autor: Puck
14. kwiet.

Logo

Często widzimy jak panie w autobusie, bądź w domu, które czytają czasopisma dla pań. Nadszedł czas również dla panów. Tylko po co?

kategoria: Media; autor: PiotreX
06. kwiet.

Gwar - wykop dla zjadaczy chleba

Kiedy kilka miesięcy temu na rynku pojawił się wykop.pl mało kto wróżył mu sukces. Przeważały raczej negatywne komentarze. Jednak dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że Piotrek Chmolowski sobie poradził. Pozostawił jednak sporą lukę na rynku; tą lukę stara się wypełnić portal gazeta.pl

kategoria: web20; autor: Puck
05. kwiet.

Web 2.0 – informacyjny krok do przodu

Rok 2003 został nazwany rokiem bloga. Tego typu sposoby na e-dziennikarstwo stały się hitem. Weszliśmy dzięki temu w erę nowej jakości w dziedzinie publikacji treści. Jednak bardzo szybko zdaliśmy sobie sprawę z tego, że nie jesteśmy przygotowani na taką falę... I tu wchodzi Web 2.0

kategoria: internet; autor: Puck

marzec 2006

21. marca

Nowe szaty bloga

Blogi. Przeważnie różowe, ale nie wszystkie. Zwykle podobne do pamiętników, ale nie zawsze. Pisane za zwyczaj przez nastolatki, choć nie tylko. Czy Narzekasz wygląda różowo? Czy wpisy zaczynają się od „mój pamiętniczku”? No i w końcu – czy wyglądam nieletnio? Nie. To skąd taka opinia wśród społeczeństwa? Co jest nie tak z blogami, że trzeba je łopatologicznie przedstawiać? Przecież powinny same na siebie zapracować.

kategoria: blogsfera; autor: Puck
05. marca

Wykop 2.0 - bez łopaty nie podchodź

Wykop, serwis nazwany polskim klonem zagranicznego digga, po kilku tygodniach działania stanął przed nami w nowym obliczu. Użytkownicy dostali to, czego chcieli - tagi zamiast kategorii, przeglądanie wykopanych linków, odświeżony wygląd. Dostali jednak trochę wiecej, niż przewidywali.

kategoria: web20; autor: Puck

luty 2006

26. lutego

Jogger 0.2

Jesteśmy dla Państwa zawsze tam, gdzie dzieje się jakaś akcja; nasi reporterzy w dzień i w nocy przeczesują sieć w poszukiwaniu najciekawszych tematów. Dokładnie kilka minut temu stało się coś, w co nikt już nie wierzył - mityczny Jogger2 został zaprezentowany internautom. Nasz specjalny korespondent jest tam na miejscu. Halo, halo, Mietku, oddaję ci głos.

kategoria: web20; autor: Puck
24. lutego

riddle.cn

"Wielcy tego świata" bardzo często wmawiają sobie, że bycie "wielkim" daje im prawo pisania byle czego. Dzisiaj mniej technicznie a bardziej merytorycznie, porównamy Riddle do Google.

kategoria: blogsfera; autor: Puck
17. lutego

Abonament

Czy nie zastanawiało Was kiedyś, czemu w telewizji publicznej są reklamy? Otóż ja Wam powiem...

kategoria: Codzienne życie; autor: PiotreX
15. lutego

Weź linka i się powieś

O serwisie Linkologia.pl powiedziano już dużo złego: że jest niefunkcjonalny, brzydki, niedorobiony, za mało hype, za bardzo ascetyczny, że jest jak matka Sylwestera Stallone. Chciałem podjąć obronę przez konstruktywną krytykę. Poległem niczym zamierzenia autora.

kategoria: web20; autor: dx0ne
14. lutego

"Kaczka" dziennikarska

Prawda, że to wszystko wydaje się głupie? Po raz pierwszy w swoim życiu słyszę, że Prezydent zamierza wygłosić orędzie do Narodu, a w TV tylko paplają o tym, że, czy, może, jak, w ogóle, czyżby zamierzał rozwiązać sejm...

kategoria: polityka; autor: PiotreX
14. lutego

Google dla firm

wykop podaje linka zatytułowanego Google uderza w firmy hostingowe (oryg: "Domains for Gmail" oraz "Gmail + Google Talk" a biznes). Kilka słów dlaczego taki bieg wydarzeń uważam za nieprawdopodobny.

kategoria: internet; autor: Puck
13. lutego

Kto nami będzie rządził?

Miał rozwiązać, czy tam zawiązać... Dokładnie nie wiem co, sznurówki chyba swoje. Albo rząd. Kto by to wszystko śledził.

kategoria: polityka; autor: Puck
12. lutego

Suck on RSS

RSS, znane jako Rich Site Summary lub Realy Simple Sindication oraz Atom są technologiami, które przynoszą najnowsze informacje do naszego komputera. W świecie tak dużej wymiany informacji jest to umiejętność wręcz nieoceniona. Jednak... Co na to społeczeństwo?

kategoria: internet; autor: Puck
11. lutego

Picture Cloud

Prosto z digga, niczym świeża bułeczka; nie trzeba było czekać więcej niż pięc godzin na wejście na stronę główną. Pojawił sie serwis o nazwie Picture Cloud. Teraz nie pozostało autorom nic innego jak podbicie ebay.

kategoria: web20; autor: Puck
10. lutego

Linkologia (dwa zero beta)

Mamy webdwazerokrację, prawda? Każdy ma prawo się udzielać, stworzyć swój serwis, right? Każdy może być równie trendi jak google i wydawać podobne buraki, tak? Tak. Niestety, każdy z tego przywileju korzysta, nawet nieudana kopia przereklamowanych delicji (bynajmniej nie szampańskich)

kategoria: web20; autor: Puck
09. lutego

GMejloczaty

Osoby, które mają konto na GMail lub czytają digg czy wykop powinny wiedzieć o nowej błyskotce w usłudze pocztowej Google. Szybki rzut oka i kilka błyskotliwych opinii.

kategoria: internet; autor: Puck

styczeń 2006

31. stycz.

Po jedenaste: zróbmy sobie serwis

Oj, działo się, działo w blogosferze. Prawie dwa miesiące temu powstał serwis 10 przykazań pod wodzą Tomka Staniaka (nbw) i Patryka Zawadzkiego (Patrys). Pierwszy serwis skierowany w polską blogosferę. No i zrobiło się zamieszanie.

kategoria: blogsfera; autor: Puck
28. stycz.

WP, UTF8, OOP i inne fajne skróty

Środa, godzina gdzieś późno wieczorna, omawiamy setki projektów z dxOne. W końcu postanowione: Narzekasz? Narzekam! Kilka godzin później stał już WordPress. Zaczęło sie poszukiwanie dodatków do niego i ogólnie rzecz biorąc konfiguracja. Nie jest to MovableType co prawda, ale też zrezygnowałem z wszelkiego kontaktu od strony administracyjnej z tym ustrojstwem. W dzisiejszym odcinku: jak sobie zrobić boba... przepraszam. Blogasa.

kategoria: programowanie; autor: Puck
© maciej łebkowski, nicholajs borov