Narzekasz?

Abonament

17 lutego 2006
PiotreX

Czy nie zastanawiało Was kiedyś, czemu w telewizji publicznej są reklamy? Otóż ja Wam powiem...

To wszystko przez abonament. A raczej przez to, że nikt nie chce go płacić, albo nawet nie płaci. Wszyscy są zadowoleni, że oszukują telewizję publiczną i radio, gdy na dobrą sprawę odczuwają na sobie skutki tego działania, tylko tego nie zauważają.

Pozwolę sobie wrócić pamięcią do ostatniej żałoby narodowej. Czy nie zauważyliście, jak miło i przyjemnie było w telewizji publicznej, gdy zamiast reklam puszczano fragmenty koncertów, i inne piękne i spokojne rzeczy? Wiem, że pomijam ciągłe reklamy z numerami kont bankowych i takich tam, ano ale to było wszędzie. Czy nie było to przyjemniejsze od tych rozkrzyczanych reklam i byczych sloganów? Otóż było. Ale dlaczego nie jest tak teraz, gdy już żałoba się skończyła? Bo ludzie nia płacą abonamentu.

Czemu wysnuwam taki wniosek? Otóż, uważam, że gdyby ludzie płacili abonament, to telewizja publiczna i radio miałyby stały dochód, taki jakiego potrzebują, jaki ustaliły władze odpowiednie i nie musiałaby zarabiać wyłącznie na reklamach i audiotele. Przecież to za pieniądze abonentów oglądamy takie a nie inne filmy, oglądamy takie a nie inne polskie seriale. Im więcej telewizja i radio dostaną kasy z abonamentu, tym lepsze będą te seriale. Telewizje prywatne też mają dobre seriale i puszczają dobre, świeże filmy, ale odbija się to zdecydowanie na casie reklamowym. 30 minut filmu, 15 minut reklam. Przecież to chore!! No ale przecież nikt im abonamentu nie płaci, są firmami prywatnymi i tak to już tam będzie. Ale tam gdzie możemy zmienić, to tego nie robimy.

Główna kwestja jest taka: jeśli przeszkadzają Ci reklamy(mi oczywiście przeszkadzają), to masz szanst to zmienić poprzez płacenie abonamentu. Nawet jeśli zapłacisz tylko za jeden odbiornik z każdego medium, to dajesz możliwość zredukowania liczby reklam i poprawienia Twojej telewizji, Twojego radia, bo jak płacisz abonament, to stajesz się współtwórcą. Więc ludzie, zacznijcie płacić abonament do jasnej cholery! :)

PiotreXWpis popełnił: PiotreX
Zapamiętaj ten adres: Abonament
Drogowskaz: [komentarze: 9]

Komentarze

#komentarze
§ 1
Ty mi powiedz jedno - w Niemczech nie płacą abo? Bo tam zdaje się reklamy bywają dłuższe. ;o)
Maciej Łebkowski, 17 lutego 2006, 12:03
§ 2
Ja dodam od siebie tylko krótko:
nie mam zamiru płacić gdyż z tv korzystam równie często jak z lokówki. Za te pieniądze lepiej pójść do kina - tam można zobaczyć coś świeższego niż "Kevin sam w domu". Wiadomości/publicystyka - wolne żarty. Z mojego punktu widzenia kanały TVP są bezużyteczne. Mamy XXI wiek - "telewizja z pudła" to przeżytek.
dx0ne, 17 lutego 2006, 14:48
§ 3
Myśli piękne i czyste.

Tyle, że w Polsce telewizja publiczna to przede wszystkim wielki biznes. Zamówienia na produkcje, zatrudnianie tysięcy osób, zlecenia, kontrakty itd. Nawet gdyby każdy płacił obowiązkowy abonament po 100zł, to i tak by było mało.

Jedyna szansa by to zmienić: daj się wybrać do sejmu, zbierz dwustuparu sobie podobnych i zmieńcie ustawę o telewizji publicznej: żadnych reklam, żadnej działalności komercyjnej, ograniczenie finansowania filmów fabularnych i programów rozrywkowych.

Btw. jedną z zalet rzadkiego oglądania telewizji jest to, że reklamy nie przeszkadzają, wręcz przyjemnie się je ogląda :-)
Vroobelek, 17 lutego 2006, 16:03
§ 4
zacytuje Grzegorza Halamę (z pamięci):
- po co wójt płaci abonament tv?
- żeby tv była lepsza.
- no i?
- no właśnie :)
normanos, 17 lutego 2006, 17:09
§ 5
A mi się nie podoba sam fakt istnienia TVP. Telewizja publiczna to przeżytek... a jak już to powinien istnieć jeden kanał typowo państwowy do informowania o ważnych rzeczach, debat, bez żadnego komercjalizmu i reklam. Można by również ogłosić przetarg na stworzenia kanału mającego realizować obecną misję telewizji publicznej. Napewno firma prywatna zrobiłaby to lepiej, ale... to by zniszczyło układ i pozbawiło polityków ich "królewszczyzn".
Bellois, 18 lutego 2006, 14:34
§ 6
Bellois zwrócił moja uwagę na pewną rzecz:
jak bardzo upolitycznione są portale internetowe? Jak różnią się przekazy danej informacji?

tak na boku apropo planów o.Rydzyka dotyczących stworzenia portalu:
czy to będzie trwam.gov.pl ?
dx0ne, 18 lutego 2006, 17:35
§ 7
och, oby tylko nie gov.pl! bo to by oznaczało... że jego wytwory zaliczono do governmentu. pff. ciekawa pomysł. można się pośmiać. a-ha, a-ha.

Co do telewizji publicznej, to nie ma sprawy. Jak się zgłosi te kilka tysięcy osób i powie, że będzie na mnie głosować, to nie ma sprawy, idę tam i zmieniamy wspólnie ustawę. Zero reklam. A reszta wyjdzie w praniu.

A z czego jeszcze TVP mogłoby mieć pieniądze? Ano np. z Totalizatora sportowego. Nieprawdaż? Przecież to jest państwowa firma, to czemu można ich oglądać tylko w telewizji prywatnej? Ponoć nieźle im płacą a i chodzą słuchy, że Polsat podatku od tego nie płaci. To niby czemu TVP nie mogoby tego interesu przejąć? Głosujcie na mnie, to wszystko załatwię:)
PiotreX, 24 lutego 2006, 17:43
§ 8
Przeczytane we "Wprost" nr 1212:
"TVP, korzystając z wpływów z abonamentu stosuje dumpingowe ceny za reklamy"
msierant, 05 marca 2006, 21:17
§ 9
Czy uczciwym jest pobierać abonament RTV od tego co jest niedostępne. U mnie w centrum dużego miasta można odbierać tylko TVP2 i Radio Białystok. Prywatni jakoś nadają i to bez abonamentu a tu nawet na satelicie jedynka i dwójka jest kodowana. Satelita niebawem też przestanie działać bo zabytkowe drzewa już wypuszczają liście.
kukuryku, 27 kwietnia 2008, 21:37
© maciej łebkowski, nicholajs borov